facebook
Ak dostanete defekt, zapnite výstražné svetlá, prejdite na spevnenú krajnicu a pri najbližšom výjazde opustite rýchlostnú cestu.

Ak vaše auto ostane z nejakého dôvodu nepojazdné, kontaktujte naše Centrum monitorovania dopravy na núdzovom bezplatnom SOS tel. č. 0800 333 333. Zadajte svoju polohu odčítaním údaja na hektometrovníku (viď foto). Hektometrovníky sú umiestnené na stredových zvodidlách každých 100 m. Pošleme vám na pomoc odťahovú službu a našich operátorov, ktorí vás budú informovať o ďalšom postupe.

Uložte si do mobilu užitočné čísla:
  • Integrovaný záchranný systém SR 112
  • Polícia 158
  • Stredisko správy a údržby rýchlostnej cesty, Centrum monitorovania dopravy: 0800 333 333 (dostupnosť 24 hodín denne)
 
 
hektometr-web
 

Hektometrovník na stredovom zvodidle

 

nudzovy zaliv-web

Na rýchlostnej ceste nie je možné zastaviť kdekoľvek. Ohrozili by ste tým nielen svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť vodičov za vami. Ak v núdzovom prípade potrebujete zastaviť, urobte tak v núdzovom zálive (viď foto). Na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA je ich niekoľko v oboch smeroch. Ak vystúpite z vozidla, oblečte si prosím reflexnú vestu.

Pozor - zastaviť môžete iba v núdzových zálivoch so spevneným povrchom! Pri zastavení v zálivoch s nespevneným povrchom (štrk) môžete poškodiť zariadenia odlučovačov ropných látok, prípadne poškodiť svoje vozidlo a ohroziť svoju bezpečnosť. Ďakujeme za rešpektovanie tohto obmedzenia.

 

Uzávierka

Obmedzenie dopravy na rýchlostnej ceste R1 PRIBINA v úseku Pohranice je spôsobené výstavbou obojstranného odpočívadla a čerpacích staníc. Kolaudácia odpočívadiel a čerpacích staníc je podľa aktuálneho harmonogramu naplánovaná na apríl 2019. Verejnosti by mali byť sprístupnené v máji 2019. Obmedzenie v smere na Banskú Bystricu potrvá pravdepodobne do júna 2018. Za dočasné obmedzenie sa ospravedlňujeme.

(dostávať ako RSS) (dostávať emailom)

Spustenie osvetovej kampane „Včela strážkyňa životného prostredia“

Bratislava (17. máj 2018) – Koncesionár rýchlostnej cesty R1 PR1BINA a jej operátor, spoločnosti GRANVIA a Granvia Operation pri príležitosti Svetového dňa včiel (20. máj) spustí rozsiahlu kampaň „Včela strážkyňa životného prostredia,“ s cieľom šíriť osvetu o potrebe chrániť včely a životné prostredie. Viac si môžete prečítať tu:

Tlačová správa PDF

 
(dostávať emailom)